Napisz do mnie!

O mnie

Poznajmy się lepiej!

dietaniecud dieta odżywianie dietetyk dietetyczka

Natalia Janik - DietaNieCud

Od ostatnich 6 lat moje życie kręci się wokół dietetyki, ukończyłam studia na tym kierunku ze specjalizacją kliniczną na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Poza wykształceniem akademickim jestem na bieżąco z obecną wiedzą uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach specjalistycznych.

Na co dzień prowadzę poradnię dietetyczną i tworzę treści edukacyjne na social media. Informacje znajdujące się na moich kanałach nie mają charakteru subiektywnej opinii, są udowodnionymi faktami naukowymi. Naprawiam źle zbudowane nawyki żywieniowe i pomagam znaleźć złoty środek pomiędzy zdrowym odżywianiem a prowadzeniem „normalnego” trybu życia. Zdaję sobie sprawę z dwóch poważnych zaburzeń jakimi są:

– Kiepska relacja z jedzeniem w połączeniu z brakiem samoakceptacji
– Narastający problem nadwagi i otyłości.

W obliczu tych problemów staram się zachować balans pomiędzy edukacją żywieniową a racjonalnym podejściem do diety. Edukuję moich podopiecznych z zakresu podstaw dietetyki, budując świadomość żywieniową, jednocześnie pozwalając na drobne odstępstwa. Staram się być empatyczna i dbam o miłą atmosferę zarówno na konsultacjach jak i w trakcie całej współpracy. Nie stosuje radykalnego, zero-jedynkowego podejścia we współpracach, stawiam na przyjemną atmosferę i osiąganie efektów przez wypracowywanie nawyków żywieniowych.

Jestem fanką zasady 80/20, która zakłada że:

– 80% diety to żywność bardzo odżywcza i wartościowa
– 20% to miejsce na przyjemności (ciasta, frytki, słodycze)

Zasada 80/20 przypomina, że zdrowe odżywianie to nie tylko kalorie i wartości odżywcze, ale także zdrowa relacja z jedzeniem i zdrowie psychiczne.

Rozumiem potrzeby osób, które chcą schudnąć, bo sama kiedyś byłam w miejscu, w którym jedzenie wywoływało niechęć i wyrzuty sumienia. Na przestrzeni czasu ustabilizowałam swój stosunek do jedzenia i pomogę przez to przejść również Tobie.

dietetyczka dieta schudnac odchudzanie
Scroll to top