Napisz do mnie!

Blog

Odchudzony przepis na 3bit

Odchudzony przepis na 3bit

Dzisiaj na tapetę bierzemy kolejnego popularnego batona. Wpadaj po odchudzony przepis na 3bit. Wyszedł naprawdę super, yummy!

Odchudzony przepis na 3bit

Składniki na 12 porcji:
200g herbatników z mniejsza zawartością cukru
150g daktyli
1 łyżka masła orzechowego
2 łyżki syropu klonowego/ksylitolu
0,5l mleka 1,5%
Budyń śmietankowy
Śmietanka 30%
Czekolada gorzka

Przygotowanie:
Zalewamy daktyle wrzątkiem na jakieś 15-20minut. W tym samym czasie przygotowujemy budyń zgodnie z instrukcją z tylu opakowania z dodatkiem czegoś słodkiego (w moim wypadku syrop klonowy). Następnie go studzimy. Gdy daktyle będą gotowe (skórka łatwo będzie odchodzić) zabieramy się za obieranie. Do małego rondelka wlewamy 3 łyżki śmietanki, syrop klonowy, masło orzechowe i obrane daktyle, zagotowujemy całość, a następne miksujemy na gładką masę za pomocą blendera. Ok karmel gotowy, najtrudniejsze za nami. Wylewamy masę na herbatniki, a następnie pokrywamy całość jeszcze jedna warstwą ciastek. Następnie wykładamy ostudzony budyń. Układamy kolejna i ostatnią warstwę herbatników. W misce ubijamy pozostałą śmietankę na sztywną pianę. Wykładamy na wierzch ciasta, a następnie tarkujemy gorzką czekoladę i posypujemy całość. Et voilá! Gotowe!

Jedna porcja zawiera:
162 kalorie 
B:3,3g
T:5,6g
W:25,3g 

Wypróbowałeś/łaś mój przepis? Super! Bardzo chciałabym o tym usłyszeć! Zrób zdjęcie, dodaj je na swoje konto lub stories na Instagramie i oznacz @dietaniecud.nj oraz #dietaniecud

A jeśli chcesz poznać więcej pysznych przepisów zapoznaj się z moimi ebookami!

Odchudzony przepis na 3bit

Scroll to top